P10 Dış Mekan Led Ekran

Dış mekan ekranlarda güneş ışığı altında görülebilme, iklimsel şartlara dayanıklılık vb.faktörlerden dolayı oval yapıda TH (through hole) led'ler kullanılmaktadır. Bu yapıda izlenme açısı yatay da 140 derece, dikey de ise 80 derece civarındadır. Dış mekan led ekranlarda kullanılan piksel yapıları:

 

        

                                               

                        P 10 Dış Mekan Led Ekran                                            P 10 Dış Mekan Led Ekran 

                       İstediğiniz Ebatta Üretim Yapılır.                               İstediğiniz Ebatta Üretim Yapılır.

                    

 

 

 

                            

                                                                        

  

 

 

 

LED EKRAN Beyaz oluşturma yöntemlerinden biri de led ekran  Kırmızı, Mavi ve Yeşil led ekran  rengin belirli oranlarda karıştırılmasıdır. Diğer renklerin üretimi de Kırmızı, Yeşil ve Mavinin parlaklık LED EKRAN oranlarının değiştirilmesi ile elde edilebilir. Led'lerin istenilen renk (dalga) ve parlaklıkta üretilebilmesi Led Ekran  renklendirme amacı ile kullanılmasındaki ana neden olmuştur. Yüksek hızlı teknoloji barındıran yazılım ve donanım sistemleri sayesinde bu oranlar insan gözünün algılayamayacağı yüksek hızlarda değiştirilerek görüntü elde edilmektedir.

Led ekranlar kabaca bir değerlendirme ile, bilgisayar monitörüne yada televizyona  benzer görüntü sistemleridir. Harici bir medya ortamından aktarılan görüntü kontrol sistemi tarafından işlenerek ekrana aktarılır. Led ekran teknolojisi temel olarak; led ekranın ilgili noktasında olması gereken rengin, kontrol sistemi tarafından ilgili noktada yer alan kırmızı, mavi ve yeşil led'lerin parlaklıkları ayarlanarak oluşturulması prensibine dayanır.

Uygulanacak projeye özellikleri değişmekle birlikte temel olarak led ekranlar; kırmızı, yeşil ve mavi ledlerin yine uygulamaya göre değişen sayı, özellik ve formatlarla yerleştirilmesi ile oluşan, teknolojileri itibariyle özellikle büyük ebatlı ekranların üretiminde tercih edilen görüntü sistemidir. 

Temel olarak;
A- Led
B- Piksel
C- Modül
D- Panel
E- Ekran
yapısında tasarlanmaktadırlar.

Gün ışığında verimli çalışmaları, dış hava koşullarına dayanıklı üretilebilmeleri ve modüler yapıları ile istenilen boyut ve çözünürlükte tercih edilebilmeleri en önemli özellikleridir.

 


Bu sayfayı sosyal ağlarda paylaş!
Etiketler

 Tags: led ekran,led pano